Tennisklubi VSOP on asutatud Võrus, 18. oktoobril 2010 aastal.  Asutajaliikmeteks olid Taso Vahl, Urmas Paidre ja Innar Mäesalu. Esimeseks klubi presidendiks valiti Innar Mäesalu. 

Klubi missioon on tennise populariseerimine Võrumaal nii laste kui täiskasvanute hulgas ning tennisemängu võimaluste arendamine Võrumaal. Samuti on klubi jaoks oluline luua Võrru koostöös kohaliku omavalitsuse ja ettevõtjatega lisaks olemasolevatele välisväljakutele ka aastaringsed tennisemängu võimalused.

Tenniseklubi president perioodil 01.11.2013-24.10.2014 oli Taso Vahl, kes võttis ameti üle eelmiselt presidentilt, Innar Mäesalult

24.10.2014-11.10.2016 oli klubi president Anu Kikas, kellega koos olid juhatuses Kristi Aavakivi, Marko Eiche ja Timo Tammik. 

11.10.2016 toimunud tenniseklubi üldkoosolekul valiti klubi presidendiks Timo Tammik. Teised juhatuse liikmed on Marko Eiche, Taso Vahl ja Janek Eks. 

Klubi põhikiri on kättesaadav SIIT